Nawet 70% dzieci i młodzieży w Polsce ma wady postawy

Odsetek ten ciągle rośnie!

Sprawdź czy Twoje dziecko ma prawidłową postawę!

Umów się na wizytę diagnostyczną!

Umów się
dzieci 1-18

W ProReh podpowiemy Ci, jak dbać o prawidłową postawę Twojego dziecka

Winą złej postawy są: mniejsza aktywność fizyczna, więcej czasu spędzanego w pozycji siedzącej oraz niska świadomość problemu wśród rodziców i dzieci.

Problem postawy to problem z rozwojem dziecka. Wada postawy przekształca się w chorobę narządu ruchu, ale także może przyczyniać się do innych schorzeń, jak wada wzroku, słuchu, zgryzu, a nawet niewydolność układu oddechowego czy krążenia.

Korzystamy z profesjonalnego podoskopu diagnostycznego

Podczas wizyty, fizjoterapeuta dokona profesjonalnej oceny wady postawy oraz stóp. Wykonana zostanie dokumentacja zdjęciowa, a każdy pacjent otrzyma kartę z zaleceniami do dalszego postępowania.

Czy dobór obuwia ma wpływ na postawę?

TAK. I to bardzo duży. Odpowiednie buty dają dobrą stabilizację, umożliwiają prawidłową pracę stopy, zabezpieczają przed urazami. Źle dobrane buty u dziecka, mogą spowodować powstanie wady stóp, a co za tym idzie - wady całej postawy; przyczyniają się do powstawania urazów (śliska podeszwa, za luźne obuwie), a nawet zniechęcają do poruszania się (dzieci uczące się).

Czym się różni skolioza od postawy skoliotycznej?

Postawa skoliotyczna jest wadą postawy, która może doprowadzić do skoliozy, a różnią się głównie kątem skrzywienia kręgosłupa mierzonym na zdjęciu rentgenowskim (skolioza od 10 st. kąta Cobba).

Czy jedynym sposobem wyrównania długości nóg jest wkładka do buta?

NIE. Różnica długości nóg do 0,5 cm jest nieistotna dla postawy. Skrócenie nogi najczęściej jest pozorne (czynnościowe) i wynika ze skręcenia miednicy lub skrócenia mięśni po jednej stronie tułowia lub w jednej nodze. W takim przypadku nie należy nosić wkładki wyrównującej - utrwali to jedynie wadę, którą można wyeliminować odpowiednimi ćwiczeniami.

Czy zabraniać siadać z nóżkami w literę W?

TAK i NIE. Siad z pełną rotacją wewnętrzną bioder jest fizjologiczny u dzieci i brak możliwości przyjęcia takiej pozycji powinien wzbudzić niepokój. Często siadanie w ten sposób, uniemożliwia jednak prawidłowy rozwój stawów biodrowych i skutkuje koślawością kolan oraz pięt.

Uwaga:

Zapisując się na Badanie Postawy w terminie 17-21.09.2018 możesz skorzystać z promocji -20% na to badanie - Zapraszamy!

Zostaw wiadomość

Odpowiemy jak tylko będzie to możliwe.

Partnerzy:

Umów wizytę przez internet

lub zadzwoń do nas.

Do zobaczenia!

Zadzwoń do nas lub umów wizytę przez internet. Możesz zmienić czas rezerwacji w każdym momencie.

Umów wizytę online
795 776 734