„Czy to jakiś tatuaż?”

„Czy ta siatkarka rzuca palenie i ma na sobie kolorowe plastry z nikotyną?”

Nic bardziej mylnego

To Kinesiotaping – jedna z technik stosowanych przez fizjoterapeutów

Umów się onlineZadzwoń

Na sam początek warto wspomnieć o samej charakterystyce taśm. Co najważniejsze – są one rozciągliwe. Dzięki temu nie odklejają się od skóry podczas biegania, rzucania czy ćwiczeń na siłowni. Ponadto bardzo szybko wysychają, więc nie jest koniecznym unikanie prysznica po treningu, a nawet można w nich pływać. Dzięki tym właściwościom, taśmy utrzymują się na skórze nawet przez 4-5 dni.

Jak to działa?

Jednym z efektów oddziaływania Kinesitapingu jest zwiększenie przestrzeni między skórą a głębiej leżącymi tkankami. W rezultacie krew łatwiej dociera do mięśni, zaopatrując je w potrzebne składniki odżywcze oraz zabierając przy okazji produkty przemiany materii. Skutkuje to przyspieszoną regeneracją i odczuwaniem mniejszego zmęczenia.

Ruch w każdym stawie naszego ciała dostarcza do mózgu bardzo dużo informacji na temat aktualnego położenia jego części. Naklejenie tego typu plastrów zwiększa ilość przesyłanych do „centrali” sygnałów, ponieważ pobudzana jest większa ilość receptorów na skórze. Dzięki temu, poprawiają się zdolności stabilizacji stawów, a co za tym idzie, łatwiej uchronić się np. przed skręceniem stawu skokowego.

Taśmy wspomagają też pracę mięśni. Naciągnięty plaster (tak jak rozciągnięta, elastyczna guma) dąży do stanu pierwotnej długości. Odpowiednio naklejony na kolano lub łokieć może pomóc mięśniom w prostowaniu tego stawu. Część potrzebnej do wykonania ruchu pracy przejmowana jest przez elastyczne właściwości taśmy. Nadwyrężone mięśnie uzyskują więc „pomocnika”, dzięki któremu są mniej obciążone.

Istnieją opinie, że plastry w kolorze różowym poprawiają siłę mięśni, kolor niebieski wpływa na szybkość, czarny na wytrzymałość… są to jednak tylko żarty lub oznaka braku wiedzy. Wszystkie wersje mają identyczne właściwości a wspomniana kolorystyka ma na celu po prostu cieszyć oczy.

Zostaw wiadomość

Odpowiemy jak tylko będzie to możliwe.

Partnerzy:

Umów wizytę przez internet

lub zadzwoń do nas.

Do zobaczenia!

Zadzwoń do nas lub umów wizytę przez internet. Możesz zmienić czas rezerwacji w każdym momencie.

Umów wizytę online
795 776 734