Artur Sidorek, fizjoterapeuta

Specjalizuje się w terapii kręgosłupa oraz bólu spowodowanego urazem, zabiegiem operacyjnym oraz niewiadomego pochodzenia.
Umów wizytę

O mnie

Magister Fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunkach Sport i Fizjoterapia. Student ostatniego roku Osteopatii w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON.

Całe swoje życie związany ze sportem, najpierw jako zawodnik, a później jako trener piłki nożnej drużyn młodzieżowych, trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta, m.in. w MKS Polonia W-Wa (CLJ u-19) i KPR Legionowo (I liga piłki ręcznej).

Obecnie skupia się na pracy w gabinecie.
Specjalizuje się w terapii bólu pochodzenia mięśniowo-powięziowego, stawowego, nerwowego oraz rehabilitacji pooperacyjnej i pourazowej.

Pracując ze sportowcami nabrał doświadczenia z ostrymi urazami oraz urazami przeciążeniowymi. Potrafi poprowadzić cały proces rehabilitacji, od momentu wystąpienia urazu do momentu powrotu do sportu zarówno w sposób zachowawczy, jak i po zabiegach operacyjnych, m.in. kolan, stawów skokowych, barków, łokci i kręgosłupa. Dobrze odnajduje się również w pracy z pacjentami niemającymi związku ze sportem.

Zawsze bardzo dokładnie bada pacjenta. Uważa, że dobra diagnoza jest najkrótszą drogą do szybkiego i trwałego pozbycia się problemu.

Zajmuje się również Rehabilitacją Stomatologiczną, m.in. dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, bólami głowy/twarzy, rehabilitacją pooperacyjną układu somatognatycznego.

Zwycięzca V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodych Fizjoterapeutów (OOMF) w 2015r. oraz laureat IV miejsce na VI OOMF w 2017r.

Szkolenia:
- Osteopatia w Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON
- Manipulacja Powięzi wg Stecco I i II poziom
- Rehabilitacja Stomatologiczna- metoda CRAFTA® (Cranial Facial Therapy Academy –
Akademia terapii czaszkowo-twarzowej)
- Suche Igłowanie (ATMIS- Akademia Terapii Manualnej i Igłoterapii Suchej)
- Taping rehabilitacyjny (Tomasz Tittinger i Rafał Słonik)
- Komputerowa Diagnostyka Stóp i Projektowanie Wkładek Indywidualnych
- Szkolenie z zakresu oceny funkcjonalnej FMS oraz warsztaty obejmujące ćwiczenia korygujące(Remigiusz Rzepka)
- Warsztaty: Postawa ciała w kontekście fizjoterapii sportowej (organizator: Kinesport)
- Warsztaty: Analiza biomechaniki i ruchu zawodnika: korzyści zastosowania w kontekście profilaktyki i poprawy wydajności (organizator: Kinesport)

Jak pracuję:

Badanie pacjenta jest dla mnie najistotniejszym elementem terapii. Zawsze przeprowadzam obszerny wywiad, żeby poznać obecny problem pacjenta i ewentualną jego przyczynę. Następnie przechodzę do badania klinicznego, które ma potwierdzić hipotezy wynikające z wywiadu. Dopiero mając wstępną diagnozę przechodzę do terapii. Takie podejście moim zdaniem pozwala na odpowiedzialną pracę z pacjentem oraz szybsze i trwalsze efekty terapeutyczne.

W pracy używam technik osteopatycznych, które mogą wpływać na wiele struktur, jak m.in. powięź, mięśnie, stawy, tkanka łączna, drenaż płynów. Są to techniki często mniej bolesne i bardziej subtelne, ale również zdarzają się bardziej bezpośrednie.

Często posługuję się metodą Manipulacji Powięzi wg Stecco, która jest metodą bardziej bolesną, ale jeśli jest właściwie użyta bywa bardzo skuteczna. Jest to praca na tkance powięziowej, która przez swoje bogate unerwienie i właściwości biomechaniczne może być przyczyną wielu dolegliwości. W tej metodzie często szuka się przyczyn problemu w starych urazach lub operacjach. Dlatego zawsze o nie pytam.

W przypadku pracy z pacjentem pooperacyjnym zawsze na pierwszym miejscu są aktualne doniesienia naukowe odnośnie rehabilitacji danego przypadku. Posiłkuje się protokołami rehabilitacyjnymi, które zawsze trzeba dostosować do konkretnego przypadku. Jeśli nie znam staram się poznać technikę operacyjną jaką użyli w danym przypadku żeby lepiej wiedzieć co i jak mogę robić. Bardzo lubię jak pacjent pojawia się w gabinecie tuż po lub nawet przed zabiegiem żeby omówić przebieg i postępowanie pooperacyjne oraz zacząć pracę. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że rehabilitacja będzie przebiegać bez powikłań.

Umów wizytę przez internet

lub zadzwoń do nas.

Do zobaczenia!

Zadzwoń do nas lub umów wizytę przez internet. Możesz zmienić czas rezerwacji w każdym momencie.

Umów wizytę online
795 776 734